Ekonomiczność i elastyczność: innowacyjny statyw tego samoniwelującego lasera można przekształcić w ciągu zaledwie kilku minut w drążek teleskopowy, za pomocą którego można ustawić urządzenie na żądaną wysokość roboczą. Nieważne, czy prace są wykonywane w ograniczonej przestrzeni, czy też na rozległych obszarach: użytkownik czerpie korzyści ze znacznej oszczędności czasu w trakcie wszystkich prac pomiarowych wewnątrz budynków.
Zalety produktu
Samoniwelujący laser krzyżowy o niezwykle łatwej obsłudze dzięki systemowi z jednym przyciskiem.
Długie, dobrze widoczne poziome i pionowe linie laserowe – widoczne z odległości do 10 m.
Najważniejszy element: kombinacja statywu z drążkiem teleskopowym do elastycznego ustawiania lasera na żądaną wysokość roboczą.
Statyw pokrywa wysokość roboczą w zakresie od 60 do 100 cm.
Laser można obracać na statywie o 360°.
Alternatywnie można złożyć nogi statywu, otrzymując w ten sposób drążek teleskopowy – laser jest swobodnie ustawiany do wysokości sięgającej 275 cm.
Szybkie samoniwelowanie dzięki dostosowanej do warunków panujących na placu budowy technologii wahadłowej.
Stopień ochrony IP 53: ochrona przed osadami pyłu wewnątrz urządzenia, ochrona przed kroplami padającymi na obudowę pod kątem (do 60° od pionu).
Wszechstronne możliwości mocowania drążka teleskopowego: między podłożem i sufitem, we wnękach podokiennych oraz na ościeżnicach drzwiowych.
Zintegrowany zacisk nadaje się również do mocowania na rurach grzewczych.
Przykładowe zastosowania
W trakcie robót płytkarskich, na przykład podczas dopasowywania przebiegu spoin płytek ściennych i posadzkowych. W trakcie robót stolarskich, na przykład do równoległego wyrównywania szafek wiszących i stojących. Do robót instalacyjnych, przykładowo podczas wyrównywania obejm rurowych w poziomie i w pionie. Do robót elektroinstalacyjnych, przykładowo podczas wyrównywania przewodów lub kanałów kablowych. W trakcie robót malarskich, przykładowo podczas klejenia tapet i bordiur.